Książka o torfowiskach alkalicznych 7230

Przedstawiamy Państwu książkę „Torfowiska alkaliczne w Polsce – zróżnicowanie, zasoby, ochrona” (red. Wołejko L., Pawlaczyk P., Stańko R.), będącą  podsumowaniem wiedzy na temat torfowisk alkalicznych, którą do tej pory mieliśmy i o którą wzbogaciliśmy się w ciągu ostatnich kilku lat, realizując projekty ich ochrony na terenie całego kraju. Publikacja jest darmowa, a jej nabycie jest możliwe po uprzednim opłaceniu kosztów przesyłki, które na terenie kraju (dla 1 egz.) wynoszą 10 zł, a za granicę (na terenie UE) – 10 euro.  Link do książki (w formacie pdf) znajduje się w zakładce: http://alkfens.kp.org.pl/o-torfowiskach/ksiazka-o-torfowiskach-alkalicznych-7230/. Książka jest dostępna w wersji polskiej i angielskiej.

Z uwagi na fakt, że torfowiska alkaliczne od ponad 20 lat są przedmiotem szczególnego zainteresowania Klubu Przyrodników, dokładamy wszelkich starań by ochronić jak najwięcej z nich. W ramach realizowanych projektów, w ostatnich latach, było to kilkadziesiąt obiektów o powierzchni ponad tysiąca hektarów. Korzystamy ze wsparcia zewnętrznego, jednak niechęć niektórych podmiotów wobec przyrodniczych organizacji pozarządowych sprawiła, że w ostatnich latach jest ono coraz mniejsze. Dlatego dla zachowania dotychczasowych efektów naszej pracy poszukujemy innych źródeł finansowania. Każda dobrowolna wpłata większa niż koszty przesyłki będzie przez nas traktowana jako Państwa wkład w ochronę torfowisk alkalicznych Polski.

W celu opłacenia kosztów przesyłki publikacji oraz wsparcia ochrony torfowisk alkalicznych, wpłat z tytułem przelewu „7230 PL” (dla wersji polskiej) i „7230 EN” (dla wersji angielskiej) można dokonywać na konto:  28 1090 1593 0000 0001 0243 0645 (SWIFT/BIC code: WBKPPLPP) – dla wpłat złotówkowych oraz  PL 29 1090 1593 0000 0001 1611 2283 (SWIFT/BIC code: WBKPPLPP) –  dla wpłat w euro. Dodatkowo prosimy o przesłanie wiadomości e-mail na adres kp@kp.org.pl z informacją o dokonaniu wpłaty i podaniem adresu wysyłki. Jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.kp.org.pl/pl/, gdzie szczegółowo opisujemy nasze działania w zakresie ochrony przyrody, w tym też torfowisk, z góry dziękując za okazane wsparcie.

"Ochrona torfowisk alkalicznych (7230) w młodoglacjalnym krajobrazie Polski północnej" 

"Ochrona torfowisk alkalicznych (7230) południowej Polski" 

"Zielone Doliny: łączenie ochrony siedlisk przyrodniczych z długoterminowym zarządzaniem biomasą i współpracą wielu interesariuszy"